با سلام،
از اینکه با ما همراه هستید متشکریم.

با تحلیلی انس جهانی طلا در هفته سوم از ماه آوریل در خدمت شما هستیم.

تفسیر و نکات آموزشی:

در تحلیل این هفته از انس جهانی نگاهی چند بُعدی به نمودار طلا خواهیم داشت و پس از تفسیر تحلیل نئوویو آقای گلن نیلی با رویکرد متفاوت دیگر نیز نمودار طلا را بررسی خواهیم کرد.

مطابق انتظار تحلیل ارائه شده توسط موسسه نئو ویو، روند انس جهانی طلا در هفته قبل روندی نزولی بود و قیمت افت بیش از ۲۰ دلار را تجربه کرد و کف قیمتی ۱۲۸۰ دلار را که در هفته های قبل به عنوان حمایت مهم قیمت ایفای نقش کرده بود شکست و پایین تر از این سطح بسته شد.

همچنان احتمال شکل گیری مثلث انقباضی و یا یک الگوی دیامتریک پا برجاست.

بررسی الگوی مثلث انقباضی:

چطور می توانستیم احتمال شکل گیری یک مثلث انقباضی را از چندین روز پیش مردود اعلام کنیم و در انتظار شکل گیری الگویی دیگر باشیم؟

نکات زیر را مد نظرقرار میدهیم:

  1. موج a در یک مثلث می بایست شدیدترین موج نسبت به امواج دیگر باشد. (این مورد در مثلث های خنثی متفاوت است)
  2. زمان موج b را اندازه بگیرید. این موج نباید زمانی کمتر از موج a صرف کرده باشد.( این مورد در الگو های مثلث خنثی و مثلث های انبساطی متفاوت است.)
  3. زمان سه موج اول، یعنی a، b، c را اندازه بگیرید، اگر این سه موج زمانی برابر صرف کرده بودند به احتمال زیاد با یک الگوی مثلث روبرو نیستید.
احتمال مثلث انقباضی

با توجه به موارد مذکور شما میتوانید شکل گیری یک مثلث انقباضی را رد کرده و به دنبال سناریو های دیگری برای قیمت باشید. لذا با توجه به موارد مذکور نمیتوان گفت الگوی در حال شکل گیری یک الگوی مثلث انقباضی نیست.

چرا؟

  1. موج اول شدیدترین موج حاضر است.
  2. موج b دوازده روز زمان صرف کرده است در حالی که موج a یازده روز زمان برده است. (b>a)
  3. هرچند زمان موج a و b بسیار به هم نزدیک است ولی موج c تنها هشت روز زمان گرفته است.

رویکرد سطوح حمایت و مقاومت:

در تحلیل هفته گذشته نوشتیم:

” در صورتی که انس جهانی طلا بتواند سطح حمایتی اول در ۱۲۷۸ دلار را با موفقیت بشکند می تواند تا سطوح پایین تر یعنی ۱۲۶۰ دلار افت کند. “

سطوح حمایتی

انس جهانی سطح اول تعیین شده را با موفقیت شکست و حال باید دید در این هفته پس از تکمیل یک پولبک به این سطح مجدد وارد موج نزولی جدیدی خواهد شد!


معامله:

PIF LEVELS

هفته جاری:

استراتژی فروش در مقاومتها که برای معامله در هفته پیش ذکر شد، استراتژی موفقی بود. اما سطوح حیاتی برای هفته پیش رو را، در زیر ملاحظه می کنید.

سطح مقاومتی مهم: ۱۲۸۰٫۵۰ تارگت احتمالی در صورت شکست سطح مقاومتی: ۱۲۸۸ سپس ۱۲۹۴

سطح حمایتی مهم: ۱۲۶۹

از آنجایی که انس جهانی به پایان شگل گیری الگوی اصلاحی نزولی نزدیک می شود، ترجیحا با نشانه های قوی برگشتی به پوزیشن خرید وزن بیشتری دهید.

ماه جاری:

استراتژی مطمئن تر برای معامله گران بلند مدتی صبر و خرید در سطوح مشخص شده در رویکرد نئوویو است.


مسئولیت هر گونه برداشت و استفاده از نوشته ها ی فوق بر عهده خواننده بوده و این یادداشت صرفا جهت شفاف سازی وضعیت بازار می باشد.