پنج سوالی که قبل از ورود به بازار باید از خود بپرسید!

  • توسط آرمین
  • 2019-03-17
  • ۰

معامله بر روی کاغذ یا با حساب دمو یک مرحله از فرایند تبدیل شدن به یک معامله گر حرفه ای است. در واقع شما این فرصت را دارید تا بدون به خطر انداختن سرمایه واقعی خود این فرایند را بیاموزید و نظم در معاملات و مدیریت ریسک را تمرین کنید و به شما کمک میکند تا شما تجربه لازم برای شناسایی فضاهای متفاوت هر بازار را کسب کنید.

ولی سوال این است که شما چطور متوجه آمادگی خود برای ورود به بازار با سرمایه واقعی میشوید؟

در اینجا یکسری از سوالات طرح شده تا به شما در پاسخ دادن به این سوال راهنمایی کند پاسخ شما به این سوالات باید یک “بله” قاطع و محکم باشد تا آمادگی شما را برای ورود به بازار نشان دهد.

آیا شما برای مدت حداقل شش ماه به طور منظم معامله کرده اید؟

این سوال بسیار مهم است. بازار ها همیشه در حال تغییراند و این بدین معنی است که استراتژی که تا شش ماه پیش برای شما در حساب دمو به خوبی کار میکرد ممکن است برای شش ماه بعدی کار نکند. پس تجربه کافی برای طراحی یک شاخص که نشان دهنده تطابق یا عدم تطابق استراتژی شما با وضعیت فعلی بازار باشد بسیار حیاتی است.

آیا سبک های مختلف معامله گری را تجربه کرده اید؟

سبک های بسیار متنوعی برای معامله در بازار وجود دارد. ایا شما به این اطمینان رسیده اید که سبک مختص به خود را پیدا کرده اید؟

به این اطمینان برسید که معامله گری روزانه، نوسان گیری، و حتی معامله گری توسط رباط را تجربه کرده باشید.

شما باید در تمامی شرایط یک بازار به سبک معامله گری خود پایبند باشید، پس به این اطمینان برسید که تمامی زیر و بم سیستم معامله گری خود را شناخته اید و با آن راحت هستید.

آیا معاملات سود ده شما بر معاملات زیان ده غالب است؟

اگر در طی معاملات بر روی کاغذ و حساب دمو سود ده نبوده اید، پس احتمالا برای ورود به بازار آمادگی کافی ندارید. یادتان باشد کار با سرمایه واقعی داستانی کاملا متفاوت است.

هر زمان که شما با سرمایه واقعی در یک رشته معاملات زیان ده گرفتار شوید، احساسات شما تغییر خواهد کرد و تصمیمات احساساتی شما بر تصمیمات منطقی غلبه خواهند کرد و منجر به معاملاتی بد در کارنامه شما خواهند شد و شما در یک چرخه معیوب گرفتار میشوید. پس به این اطمینان برسید که میزان سوددهی ثابتی را بر روی کاغذ بدست آورده اید و بعد وارد بازار واقعی شوید.

آیا شما فرایندی را برای ثبت معاملات و بازنگری نتایج جهت بهبود در معاملات بعدی ترتیب داده اید؟

واین نکته ای است که بسیاری از معامله گران نادیده میگیرند چراکه یا زمان کافی برای این کار را ندارند و یا نظم کافی را جهت ثبت معاملات خود پیدا نکرده اند. من به شما قول میدهم که اگر برای ثبت معاملات خود در حساب دمو زمان کافی را خرج کنید تاثیر مثبت آن را در هنگام ورود به بازار واقعی درک خواهید کرد.

و اما مهمترین پرسش:

آیا موفق به طراحی یک طرح معاملاتی شده اید که برای شما کار کند؟

بدون یک طرح معاملاتی محکم و عملیاتی سرمایه شما از همان ابتدا در خطر است. شما نیاز به طرح معاملاتی شخصی خود دارید تا از شما در مقابل ورودهای بدون برنامه به بازار محافظت کند.

اگر پاسخ شما به سوالات بالا “خیر” است یا هنوز به پاسخ قطعی نرسیده اید در مورد ورود به بازار با سرمایه واقعی مجدد فکر کنید.

اگر هم در حال حاضر با سرمایه واقعی معامله میکنید و لی به جواب سوالات با یک “بله” قاطع پاسخ نمیدهید، یک قدم به عقب برگردید و دوباره خود را محک بزنید.

هیچ اشکالی در معامله کردن بر روی کاغذ یا با حساب دمو نیست و این مسیری است که هر حرفه ای طی کرده است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار